magazin
Az év végén, az új év kezdetén számvetésre kértünk fel olyan embereket, akiknek életük fontos része a magyar film, és idén valami kiemelkedő történt…
továbbhír
Hegyi Olivér A szív kertje és a francia-mexikói-magyar NUBE című rövid animációs film is Oscar-kvalifikáló díjat nyert az elmúlt egy évben,…
továbbhír
A legjobb animációs film díját nyerte el a kentaurlány és a krokodilférfi szerelméről szóló Cipők és paták Guanajuato nemzetközi filmfesztiválján. A…
továbbmagazin
Egy kentaurlány ellenállhatatlan vágyat érez arra, cipőt hordhasson, és manikűrösként ne csak mások körmeit fesse ki. Szerelme, a krokodilember ezt…
továbbmagazin
Kedden lenne 90 éves Zsigmond Vilmos, ennek alkalmából először lesz látható a tévében egy 2018-ban készült portréfilmje, mellette Sára Sándor egy…
továbbhír
Január 10-től látható a magyar mozikban Traub Viktória Sellők és Rinocéroszok című 15 perces animációs kisfilmje, a Tranzit című német-francia dráma…
továbbhír
19 magyar filmet tűz műsorra az október 9-én kezdődő 45. genti filmfesztivál: Bogdán Árpád, Kis Hajni, Sopsits Árpád, Szász Attila és Zsigmond Dezső…
továbbhír
Az immár színesben megjelenő Filmvilág szeptemberi számában a Napszállta rendezőjével, Nemes Jeles Lászlóval és Traub Viktória animációs rendezővel…
továbbmagazin
A hétvégén látható a képernyőn Traub Viktória delíriumos cirkuszi látomásokkal teli animációja, ami az elismeréseket is derekasan gyűjti a világ…
továbbhír
Sorra nyeri a díjakat Traub Viktória Sellők és Rinocéroszok című alkotása. A Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Program támogatásával készült 15…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéEnzo / A nagy kékség